Questing w Wydminach – pt. „Uroki Wydmin” – relacja.

W sobotę 04.06.2016 z inicjatywy Mazurskiej Fundacji Młodzieży Niepełnosprawnej ” Marzenia”zostało zrealizowane zadanie z zakresu:

-  ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Celem zadania jest:
-promocja walorów przyrodniczo – historycznych Gminy Wydminy,
-podniesienie atrakcyjności turystycznej Gminy Wydminy,
-zachęcanie dzieci, młodzieży i mieszkańców Gminy Wydminy do spędzania czasu w kontakcie z przyrodą,
-integracja międzypokoleniowa, społeczna i rodzinna mieszkańców Gminy Wydminy.
Zadania wpisuje się w cele statutowe fundacji, szeroko pojętą rehabilitację społeczną dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Wolontariuszki z Wydmin rozdawały ulotki z opisem trasy i pamiątkowe eko-breloczki zachęcając do wspólnej zabawy i integracji.

Szukajcie naszych ulotek pokonajcie trasę, zapoznajcie się z historyjką w formie rymowanki, rozwiążcie hasła.
Na końcu Questu czeka na was skarb – nagroda.
Zadanie finansowane przez Urząd Gminy Wydminy, Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku,
realizowane w partnerstwie ze Spółdzielnią Socjalną „ Mixgraf – Studio Reklamy”.

Odwiedziło nas już 248562 osób.